Низькотемпературне хлорування бору
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2023.61.291124Ключові слова:
частинки, бор, хлорування, енергія активаціїАнотація
В роботі приводяться результати експериментального дослідження хлорування бору при низьких (до 5000С) температурах і безпосередньої фіксації зміни маси взірців кристалічного бору за допомогою спеціальних ваг. Аналіз результатів дослідження підтверджує тезу про відсутність (незначний вплив) захисного бар’єру на швидкість перетворення. За отриманими даними, для умов можливого спалахування, розраховані наближені кінематичні сталі реакції бору з хлором у період передполум’янного розігріву.
Посилання
Ягодников Д. А. Горение порошкообразных порошков металлов в газодисперсных средах. – Изд-во МГТУ им. Баумана, 2018. – 444 с.
Садлий Т. П., Григоренко И. Н. Горение металлов в продуктах разложения перхлората аммония / в сб. Горение конденсированных систем. – Черноголовка : ОИХФ АН СССР. – 1977. – С. 93-96.
Шевчук В. Г., Полищук Д. И., Золотко А. Н., Вовчук Я. И., Осипов В. Б. Экспериментальное определение коэффициента диффузии кислорода в жидкой окиси бора // ФАС. – 1974.– № 10.– С. 69-71.
Термодинамические свойства индивидуальных веществ. Справочник. Т. 2 / под ред. Глушко В. П. – Изд-во АН СССР, 1962. – 916 с.
Самсонов Г. В. и др. Бор, его соединения и сплавы. – Киев : Изд. АН УССР, 1960. – 589 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).