Технології радіаційного захисту з використанням гранульованих матеріалів
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2021.59.227384Ключові слова:
радіаційне окрихчування, гранульовані матеріали, іонізуюче випромінювання, технології радіаційного захистуАнотація
Технологічні подолання потенційної загрози зниження якості радіаційних монолітних конструкцій захисних екранів, які знаходяться під постійним впливом іонізуючого випромінювання (внаслідок радіаційного окрихчування) є однією з найактуальніших задач забезпечення захисту від радіаційного опромінювання.
Метою роботи є проведення порівняльного аналізу якості (в сенсі радіаційного захисту) монолітних та гранульованих захисних екранів. На відміну від монолітних прототипів гранульована конгломерація має наочні переваги, які полягають в уникненні руйнівних процесів радіаційного окрихчування, спрощенні заміни та маніпулювання (ущільнення та компактизація), а також утилізації. Важливо підкреслити, що захисні властивості гранульованих екранів майже не відрізняються від монолітних аналогів, а економічні переваги відповідних технологій в той же час є суттєвими.
Наданий матеріал є фактично формулюванням задачі про теоретичне обґрунтування переваг використання гранульованих матеріалів (у порівнянні із монолітними) в технологіях радіаційного захисту на підставі аналізу, як фізичних механізмів, і форм-факторів взаємодії нейтронного та гамма випромінювання із речовиною із розвиненою у мікро-масштабі морфологією.
Посилання
Герасимов О.І. Теоретичні основи технологій захисту навколишнього середовища: навчальний посіб. // Одеськ. держ. екол. ун-т. Одеса: ТЕС, 2018. 228 с.
Нотт Дж.Ф. Основы механики разрушения. М.: Металлургия, 1978. 256 с.
Герасимов О.І. Фізика гранульованих матеріалів. Монографія. – Одеський державний екологічний університет. Одеса: ТЕС, 2015. 264 с.
Худинцев М.М. Методичні вказівки до видання курсових та дипломних робіт для студентів спеціальності екологія та охорона навколишнього середовища. / Одеськ. держ. екол. ун-т. Одеса: 2007 р. 20 с.
Герасимов О.І., Сомов М.М. Локальна структура гранульованих матеріалів // Одеськ. держ. екол. ун-т. Одеса: Вісник ОДЕКУ. – 2010. – вип.10. – 304 с.
Бялковска Н.Г., Боголюбов В.М. Проблеми поводження з твердими побутовими побутовими відходами в сільській місцевості – м. Київ Національний аграрний Університет , 2011. – 52 с.
Урьев Н.Б., Потанин А.А. Текучесть суспензий и порошков. – М.: Химия, 1992. – 323 с.
Герасимов О.І., Худинцев М.М, Андріанова І.С., Співак А.Я. Гранульовані матеріали в технологіях утилізації радіаційно шкідливих речовин. // Про-блеми та перспективи формування Стратегії поводження з небезпечними відходами в Україні: законодавство,економіка, технології / К.: Центр екологічної освіти та інформації, 2016. С. 40-42.
Герасимов О.І., Кільян А.М., Андріанова І.С., Курятников В.В., Співак А.Я. Технології дезактивації радіаційних забруднень за допомогою новітніх матеріалів: адсорбція у графенових матрицях. // Матеріали НАЦІОНАЛЬНОГО ФОРУМУ «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» (22-23 листопада 2018, м. Київ), 8 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).