Вплив модифікації на фізико-механічні та релаксаційні властивості системи полімер – нанодисперсний графіт
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2021.59.227104Ключові слова:
полімер, поліхлортрифторетилен, терморозширений графіт, модифікація поверхні, модуль пружності, поглинанняАнотація
В роботі проведено аналіз фізико-механічних та релаксаційних властивостей системи поліхлортрифторетилен (ПХТФЕ) - модифікований нанодисперсний графіт (ТРГ). Показано, що модифікація поверхні провідних карбонових нанопластинок ультрадисперсним діелектричним діоксидом кремнію (SiO2) (30%) призводить до нетривіального ефекту – зростання електропровідності композиту ПХТФЕ – 2.5% ТРГ/30%SiO2 більш ніж на два порядки величини у порівнянні з композитом ПХТФЕ - ТРГ, що містить немодифіковані карбонові нанопластинки.
Проведена шляхом обробки поверхні частинок активним розчином хлорсилану в органічному розчиннику функціоналізація карбонових нанопластинок у випадку гідролізації поверхні наповнювача призводить до підвищення порогу перколяції системи. Показано, що спосіб гідролізації поверхні наповнювача може бути високоефективним завдяки направленій зміні деяких, зокрема екрануючих, властивостей полімерних композитів на основі нанокарбону.
Посилання
Січкар Т.Г., Рокицький М.О., Янчевський Л.К., Рокицька Г.В., Урсул К.В., Шут М.І. Фізико-механічні та релаксаційні властивості системи ПХТФЕ – нанодисперсний графіт // Фізика аеродисперсних систем. – 2020. – № 58. – С. 15-25.
Шут М.І., Левандовський В.В., Січкар Т.Г., Кордубан О.М., Міщенко В.М., Мазуренко Р.В., Тульженкова О.С. Електрофізичні властивості композитів на основі поліхлортрифторетилену наповненого диспергованими ТРГ і ТРГ/SiO2. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “Структурна релаксація у твердих тілах” (26 – 28 травня 2015 р., м. Вінниця). – 2015. – С. 126-127.
Шут М.І., Левандовський В.В., Січкар Т.Г., Янчевський Л.К. Загальна фізика. Спеціальний фізичний практикум К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 017. – 190 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).