Еволюція електронної функції розподілу по енергіях в запиленій плазмі, що опромінюється жорстким випромінюванням
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2020.58.206220Анотація
Робота присвячена вивченню розрідженій низькотемпературної плазми (далі НТП) з конденсованої дисперсної фазою (далі КДФ) для характерних низьких термодинамічних температурах (далі НТТ) Т = 50оК - 100оК для двох сумішей. Перша - вуглецево-киснева суміш (далі С-О-зона), друга гелієво-залізна суміш (далі Fe-He-суміш). Для досить інтенсивних потоків заряджених частинок-продуктів ядерного розпаду всередині розглянутих систем (0.1МеВ-0.6МеВ) розраховані обчислені електронні функції розподілу по енергіях f(E) вторинних Оже-електронів. За результатами розрахунків доведено принципову відсутність функціональної залежності у f(E). Вона носить діаграмні характер і сильно залежить від хімічного складу суміші, точніше від атомних номерів елементів. Показані наслідки опромінення НТП з КДФ-плазми потоками електронів і позитронів, зв'язок між іонізаційними втратами від електронів, позитронів і гістограмами - f(E). На підставі отриманих результатів зроблено висновки щодо можливостей комбінування методів Оже - і γ - спектроскопії в сучасних прикладних багато-дисциплінарних додатках. Отримані гістограми використані для визначення способів підтримки газової складової плазми в іонізованому стані за рахунок превалювання реакцій зарядового обміну над рекомбінаційними процесами багатозарядних іонів, що виникають в результаті Оже-процесів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).