Радiацiйнi властивості хмар металічного пилу, що горить. 2. Експериментальні дослідження
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2020.58.206213Анотація
Експериментально вивчено динаміку зміни в часі радіусу фронту полум'я, температури горіння, радіаційних характеристик (інтегральний потік випромінювання в діапазоні 2 ÷ 20 мкм, сила світла, питома світлосуми) палаючих хмар металевого пилу (алюміній, алюмомагнієвий сплав, гідрид алюмінію) об’ємом більше 10 м3. Показано, що випромінювальні характеристики великих хмар відповідають таким для малих об‘ємів (V = 5 л). Встановлено, що максимальну силу світла мають аерозависи алюмінію і гідриду алюмінію, причому час їх світіння в інфрачервоній області перевершує часи світіння інших металів. Незважаючи на високі світлотехнічні показники аерозависів гідриду алюмінію питома світлосума таких аерозависів низька, що зумовлено високою швидкістю їх горіння. Порівняння світлотехнічних показників палаючих хмар аерозависів металевих частинок з такими для фотосуміші в освітлювальних піротехнічних складах показує, що сили світла і питомі світлосуми аерозависів виявляються вищими, ніж у піротехнічних складів і приблизно однаковими для фотосуміші. Однак тривалість горіння аерозависів зазвичай на два порядки більше, ніж тривалість спалаху фотосуміші, набагато більший і об‘єм джерела випромінювання. Для хмар алюмінію і магнію вперше виявлено існування шумоподібного радіочастотного випромінювання в діапазоні 1÷ 40 ГГц. Показано, що радіочастотний спектр має нетеплову природу, нелінійно залежить від частоти, а його загальна енергоємність в зазначеному діапазоні склала величину порядку сотих Вт/м3 Проаналізіровано вплив гальмівного випромінювання на характеристики##submission.downloads##
Опубліковано
2020-07-06
Номер
Розділ
Фізика горіння
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).