Кондуктометричні і оптичні властивості водних розчинів пропанолів в околі їх особливих точок
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2020.58.206181Анотація
У роботі експериментально досліджується зв'язок кондуктометричних та оптичних характеристик водних розчинів ізомерів пропанолу в околі їх особливої точки. Особливими приймаються точки, у яких: 1) перетинаються криві контракції (відносного надлишкового об’єму) за різних температур; 2) спостерігається аномальний максимум інтенсивності молекулярного розсіяння світла. Дослідження концентраційної поведінки показника заломлення водного розчину ізопропанолу та його кондуктометричних характеристик показали відхилення від монотонної залежності симетрично точки з концентрацією x = 0,06 мольної частки, що добре корелює з експериментами по розсіянню світла і свідчить про структурні зміни у системі. Відхилення кривих від монотонного тренду були отримані після тривалого витримування розчинів, необхідного для встановлення рівноважного стану.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).