Надкритична гетерогенна наноструктура флюїдів. Частина 1. Діаграма флуктуаційних переходів у негіббсівських фазах
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2019.56.170690Анотація
Запропоновано нову концепцію області надкритичної флюїдної поведінки щоб пояснити сукупність нових експериментальних і чисельних результатів, в яких загальноприйнята теорія асимптотичного скейлінгу та її розширення на більший інтервал параметрів досягають межі придатності. Існування гетерогенної стаціонарної наноструктури гратового типу в широких діапазонах надкритичних властивостей, що була названа не-гіббсівською фазою флюїду, було запропоноване В.Б.Роганковим у рамках моделі ФТ (флуктуаційної термодинаміки). ФТ-модель стверджує, що аналогічна не-гіббсівська фаза існує і нижче критичної температури в будь-якому реальному (тобто скінченно-об'ємному) переході пара-рідина. Ця робота встановлює геометричну форму і положення точних границь для надкритичної не-гіббсівської фази на фазовій діаграмі, що підтверджується набором нещодавно опублікованих експериментальних і модельних результатів. Коротко кажучи, загальна надкритична область флюїду складається з розбавленої газоподібної гіббсівської гомогенної фази і щільної рідинно-подібної гіббсівської гомогенної фази, відокремлених одна від одної гетерогенною (щонайменше, в наношарах скінченного об’єму) пароподібною фазою. Практичне використання такої структури може бути досить перспективним у багатьох сферах застосування. Це ствердження, звичайно, не обмежено лише відомими досягненнями в практичному здійсненні процесів надкритичної екстракції.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).