Вплив стефанівської течії на характеристики високотемпературного окислення і самовільного погасання металевих частинок
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2009.46.164389Анотація
З урахуванням теплообміну випромінюванням в рамках моделі приведеної плівки проведено аналіз впливу стефанівської течії на межі вимушеного запалення і умови мимовільного погасання металевої частинки в повітрі кімнатної температури при утворенні щільного оксидного шару. Показано, що стефанівська течія значно збільшує верхню межу по діаметру частинки, який визначається тепловтратами випромінюванням і обмежує область переходів на високотемпературне окислення шляхом збільшення початкової температури частинки. Аналітично визначена мінімальна початкова температура і відповідний діаметр частинки, вище за яку за даних умов можливий вимушений перехід на високотемпературний режим окислення частинки. Встановлено, що стефанівська течія, залежно від значення початкової температури частинки, може значно збільшувати максимальну температуру високотемпературного окислення і товщину оксиду після мимовільного погасання. Отримані профілі концентрацій газових компонентів в приведеній плівці підтверджують кінетичний режим окислення при мимовільному погасанні частинки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).