Моделювання розпаду тонкого рідкого струменя на краплі
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2016.53.159432Анотація
На основі рівнянь балансу маси і енергії побудована замкнена модель процесу безперервної деформації і подальшого розпаду тонкого рідкого струменя на краплі під впливом сил поверхневого натягу. Побудована модель включає дві стадії безперервної деформації ділянки циліндричної струменя: деформація слабо обуреної поверхні синусоїдального типу в краплю форми еліпсоїда обертання з кінцевими значеннями кривизни; деформація еліптичної краплі в сферичну. Отримані вирази робіт сил поверхневого натягу на кожному етапі деформування. Виконаний математичний аналіз рівняння балансу маси і енергії дозволив однозначно визначити відносну величину середнього діаметра утворених крапель і відстань між ними. Отримані результати добре узгоджуються з відомими експериментальними дослідженнями Савара і Плато.
Посилання
Стретт Дж. В. (Рэлей). Теория звука. Т.2. – М.: ГИТТЛ, 1955. – 455 с.
Альбом течений жидкости и газа: Пер. с англ. / Сост. М. Ван-Дайк. − М.: Мир, 1986. – 184 с., ил.
Savart M. // Ann. de Chimie – 1883. – Vol. 53. – P. 337.
Асланов С.К. К теории распада жидкой струи на капли // Журнал технической физики, РАН. − С.-Петербург, − 1999. −Т. 69, Вып. 11. − С. 132-134.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).