Температурний профіль сферичного об'єму плазми з врахуванням рекомбінаційних процесів
DOI:
https://doi.org/10.18524/0367-1631.2018.55.150010Анотація
Розроблено фізико-математична модель теплового балансу відкритого плазменного середовища з центральним джерелом при наявності негативного градієнта температури і з урахуванням іонізаційно-рекомбінаційних процесів. Швидкість іонізації розраховувалася за формулою Дравіна на основі наближення Бете-Борна, швидкість рекомбінації описується узагальненою теорією Томпсона. Показано, що від’ємнний градієнт температури призводить до порушення рівноваги іонізаційно-рекомбінаційних процесів, в результаті чого тепловиділення за рахунок рекомбінації переважає по відношенню до тепловтрат за рахунок іонізації, що суттєво впливає на температурні профілі. Проведено розрахунки профілів температури з урахуванням іонізації і рекомбінації заліза при різних параметрах середовища.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Фізика аеродисперсних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).